Halowe mistrzostwa śląska sędziów Zabrze 2009

status Gadu-Gadu

Aktualności

Niestety WS Lubliniec znów na końcu...

• autor: arturG, 2011-12-21 23:41

7 stycznia w hali "Rafako" w Raciborzu odbyły się XVIII Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów. Nasz Podokręg jak co roku reprezentowała ekipa WS Lubliniec. Niestety nie zapiszemy tego turnieju do udanych, gdyż nie udało się poprawić ostatniej X lokaty zajętej przed rokiem... Jednak gra, walka, ambicja i zaangażowanie każdego z naszej ekipy było na wysokim poziomie i to nie podlega dyskusji. Zabrakło tego co w piłce najważniejsze czyli po prostu trochę umiejętności i trochę szczęścia, które zwłaszcza w przegranym pojedynku z mistrzami z Bielska 0:1 było niewątpliwie po stronie rywali...

Rozpoczęliśmy fatalnie z wybieganym i odmłodzonym Bytomiem przegrywając aż 1:6 i grając 4 z 15 minut w osłabieniu po dwóch bezsensownych błędach i karach minutowych dla naszych zawodników. Honorową bramkę dla naszej ekipy zdobył Artur po podaniu Marka.

W szatni mobilizacja, ostre słowa i... najlepszy nasz mecz tego dnia z ubiegłorocznym triumfatorem z Bielska Białej. Gramy ambitnie z zębem będąc lepszym i aktywniejszym zespołem zwłaszcza w obronie, gdzie znakomicie spisał się Marek praktycznie kompletnie wyłączając najlepszego strzelca turnieju z przed roku Woźniaka. Mamy pecha ostrzeliwując aż 3 razy słupki po strzałach Kuby Olczyka i Zbyszka, a po atomowym uderzeniu Marka bramkarz końcami palców ekspediuje piłkę na aut. Potem zrobiło się nerwowo bo wychodzącego na czystą pozycję Artura ostrym i bardzo niebezpiecznym wślizgiem fauluje zawodnik z Bielska. Nerwy puszczają faulowanemu i za odepchnięcie rywala zostaje usunięty wraz z faulującym na 2 minutową karę. Na boisku po czterech i gra robi się szybsza co wykorzystali bardziej doświadczeni Bielszczanie rozklepując nas na niespełna 3 minuty do końca strzelając decydującą jak się okazało bramkę... Szkoda bo zdaniem wielu obserwatorów na trybunach, których to większość kibicowała w tym spotkaniu naszej ekipie byliśmy zespołem lepszym jednak to szczęście było po stronie mistrza z 2011 roku.

Potem przyszło spotkanie derbowe pierwsze od kilku dobrych lat z Częstochową, które to rozpoczynamy od utraty bramki już w 2 minucie. Potem akcja za akcję i kilka okazji z obu stron m.in. sam na sam z Arturem lepszy okazuje się kapitalnie broniący w tym turnieju bramkarz częstochowian, a po chwili dwójkowa akcja Jakuba i Marka daje nam wyrównanie po golu tego drugiego. Na około 4 minuty przed końcem po kapitalnej interwencji w sytuacji 1 na 1 boisku musi opuścić kontuzjowany Adam a jego miejsce zajmuje Witek broniąc dobrze w kilku trudnych sytuacjach. Decydujące trafienie dla Częstochowy pada na niespełna półtorej minuty do końca, a na wyrównanie mimo jeszcze dwóch dobrych okazji zabrakło czasu... Wygrana w prestiżowym derbowym pojedynku KS Częstochowa 2:1 i satysfakcja niewątpliwie po stronie naszych kolegów "zza miedzy"- Gratulacje! ;)

W ostatnim pojedynku bez kontuzjowanego Adama z robiącym co mógł Witkiem w bramce przegrywamy 0:3 z późniejszym wicemistrzem z Rybnika tracąc 3 bramkę na sekundy przed końcową syreną. Warty odnotowania w tym spotkaniu jest występ w składzie naszego prezesa Kulija, który odebrał później nagrodę dla najstarszego zawodnika turnieju.

Z tego miejsca bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy walczyli zarówno wczoraj jak i na treningach wylewając wiele potu i poświęcając swój czas by nie tylko przygotować się do tej imprezy, ale przede wszystkim zadbać o swoją lepszą formę fizyczną. Dziękuję również nieobecnemu z nami wczoraj Frankowi za pomoc w zorganizowaniu spraw technicznych, a kolegom Grzesikowi i Sałajczykowi za dobre słowo i wsparcie z ławki oraz zajęcie się sprawami drużyny związanymi z organizacją drużyny na miejscu. Prezesowi dziękuję za cenne wskazówki i "ojcowskie rady" ;) oraz również za wspieranie nas wspólnie z Jasiem i Marcinem jako ekipa techniczna. Jednocześnie informuję, że był to mój ostatni turniej z naszym zespołem jako zawodnik i trener, a szansę na wykazanie się i nowe pomysły na drużynę przekazuję chętnym do takiego wyzwania... JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM!

Kadra WS Lubliniec: Adam Wąsala, Witold Fiszer, Artur Gawin, Jakub Olczyk, Marek Nowiński, Jarosław Gazda, Dominik Zakaszewski, Tomasz Matyja, Zbigniew Pilarski. Kierownik drużyny: Marcin Sałajczyk, Manager: Jan Grzesik, Szef ekipy: Jan Kulij